Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Na válečné stezce
Koniášovi se dostal do rukou starý svitek z prvního století po Velké válce v němž je velmi přesný popis sněžných červů žijících ve Sněžných horách. Koniáš se rozhodl oblast osobně navštívit a pokusit se sněžné červy nalézt.
Ve Sněžných horách se stal svědkem tanhotského rituálu dospělosti. Díky sledování stop tanhotského chlapce nalezl tajnou tanhotskou stezku vedoucí přes hřeben do nitra hor. Na stezce padl do léčky a zřítil se ze skály do řeky. Těžce zraněný nalezl útočiště na farmě farmáře Flema. Nížinu právě opustila císařská armáda, která její obyvatele bránila před tanhotskými nájezdy. Bylo jasné, že přežijí jen ti nejsilnější, schopní ubránit se před tanhotskými nájezdy. Situaci se snažil využít ve svůj prospěch největší a nejsilnější statkář v kraji zabíráním menších a slabších farem. Koniáš se rozhodl splatit svůj dluh Flemovi tím, že zařídí, aby Tanhoti nechali jeho farmu na pokoji. Vydal se do teritoria Tanhotů, aby se pokusil dosáhnout svého cíle. Podařilo se mu získat si respekt i úctu kmene Tanhotů a sjednat s nimi dohodu v zastoupení Flema. Po jeho návratu na Flemovu farmu skončil příběh pobitím bandy nájezdníků, kteří přepadli farmu.
A Koniáš se konečně mohl vrátit k původnímu cíli své cesty - podívat se na ty sněžné červy.Novela vyšla v těchto knihách:
Legie nesmrtelných
Koniáš – Muž na stezce

Ilustraci nakreslil Petr Willert a vyšla v knize Legie nesmrtelných, 2006.


KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC