Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Na konci apokalypsy
Sborník povídek "Noční setkání" byl vydán u příležitosti konání celostátního setkání fanoušků sci-fi, fantasy a horroru Bohemiacon 2000 (Ústí nad Labem). Povídka "Na konci apokalypsy" je v něm jako bonus na konci knihy.
Povídka vyšla bohužel pouze v tomto sborníku. Já jsem však přesvědčen o její vysoké kvalitě a věřím, že vyjde znovu. Navíc je sborník jen velmi těžko dostupný, takže je již nejvyšší čas vydat povídku znovu. Já jsem sborník získal přes Meziknihovní výpujční službu (MVS) z knihovny v Ústí nad Labem.
Hlavní hrdina John Bull se nechá vysadit v Evropě zničené jadernou válkou, spojí se s jednotkou americké armády, která zde působí a hledá člověka s pozitivní mutací, jehož genotyp by byl odolný vůči všudypřítomné radioaktivitě. To se mu brzy podaří. Příběh dále pokračuje honičkou s japonskými jednotkami a končí kde jinde než na Moravě v rodném kraji Miroslava Žambocha. Konec je v rámci možností optimistický. Příběh skvěle popisuje svět po jaderné válce.
Vřele doporučuji.Internet:
Profil na Legie.info


KOMENTÁŘE:

 
Libor,  (28.04. 2009, 17:35:16)
Souhlasím
Taky pocházím z Moravy, i když z té jižní. Myslím, že je fajn, když člověk píše o kraji odkud pochází a který má rád. Postkatastrofické příběhy Miroslava Žambocha se mi moc líbí a souhlasím s tím, že JFK 6 a 7 je asi nejmoravštější.


 
Suli, Suli81@azet.sk (27.04. 2009, 16:12:18)
Ja chci
Pre zmenu by mohlo vyjst niečo čo sa bude odohravať na vychode Slovenska.


 
Lmslaver, lmslaver@seznam.cz (27.04. 2009, 08:40:07)
Tož aj Drsoň
Taky jsem dychtivě sledoval putování Drsného spasitele přes Beskydy do Ostravy. V mém bydlišti se Drsoň najedl a přenocoval.


 
Norek, norec@atlas.cz (26.04. 2009, 14:24:44)
re:překvapení
No nevím jak ostatním, ale mě Morava jako kulisa příběhu úplně vyhovuje. "Nejmorvaštější" je určitě JFK, hlavně chřipkové díly, tam je popsaný kus Moravy Jenom moje dědina mi tam chybí, nad ní JFK přeletěl vzducholodí, pravděpodobně nás ty chřipky úplně vylidnily. Ale zmínka o Ondřejnících bohatě stačí.


 
m.,  (24.04. 2009, 21:27:05)
překvapení
musím přiznat, že až po nejrůznějších konzultacích s Liborem jsem si uvědomil, že jsem spoustu příběhů umístil na Moravu ... a to jsem si myslel, že jsme kosmopolitní autor sff , fakt mi to došlo až při hovorech o starších techtech ; musím se nad tím zamyslet )))


PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC