Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Koniáš - Vlk samotář
V románu "Koniáš - Vlk samotář" nám Miroslav Žamboch odkrývá několik dalších střípků mozaiky životního příběhu Koniáše, které jsme dosud neznali. Setkáváme se zde poprvé s panem Lasičkou a objevuje se zde lid M. a jeho tajemství. Nechává nás také nahlédnout do zákulisí Varatchiho ninjovských klanů a objasňuje vztah Varatchiho a jeho bratrance - císaře Orlanda Saxmundsena.
Objevuje se zde také hezká spojka s románem "Na ostřích čepelí" v podobě "Knih žoldnéřů".
Na příběhu mě nejvíce fascinuje to, že přestože jej autor napsal až po příběhu "Koniáš - Konec vlka samotáře", který chronologicky na román "Koniáš - Vlk samotář" navazuje, tak se mu podařilo navázat na reálie naznačené v již dříve napsaném příběhu "Koniáš - Konec vlka samotáře".
A jistě bychom našli ještě mnoho dalších zajímavých věcí, které stojí za zmínku.

Koniáš je proslulý lovec artefaktů. Nechává se najmout "Rumělkovým klanem" na proniknutí do tajné Maaterenditské báze. Totožnost zákazníka však Koniáš zjistí až později. Spolu se zástupci zákazníka cestuje Koniáš do města Krachtiburgu v jehož blízkosti by se měla tajná báze nacházet. Zde najde ubytování u Liamy v kvadrupu na kraji města. Koniáš se postupně zaplétá do osidel pasti, kterou na něj pečlivě několik let líčil velkovévoda Rick Varatchi. Začíná hon, který nemá v historii obdoby. Situace ve městě se komplikuje, kříží se zde zájmy císaře a lorda Varatchiho. Zmatek vytváří také akce Konventu a některé podivné události. Koniáš dospěje k poznání, že by měl město rychle opustit, ale zvědavost je silnější - rozhodne se riskovat a zůstane v centru dění. Musí odolat všem nástrahám svých nepřátel i svého obchodního partnera a přitom ještě bojuje za záchranu lidu M., po kterém pátrají císařští komandos, kvůli magickým schopnostem lidu M. Naštěstí v tom Koniáš není úplně sám a i on má pár přátel, na něž se může spolehnout. Příběh vrcholí úplným bojovým maelströmem. Konec nám přináší nejedno překvapení.
Vše však má svůj počátek i svůj konec a nám nezbývá než se s tím smířit a trpělivě čekat na napsání dalšího Koniášova příběhu.
Podrobnosti:
Koniáš - Vlk samotář
Nakladatel:
Triton
Obálka: Lubomír Kupčík
Ilustrace: Petr Vyoral
Redakce: Jiří Popiolek
Rok vydání: 2008
Počet stran: 640
Rozměr: 13,5 x 20
Provedení: brožovaná
Cena: 399 Kč
ISBN: 978-80-7387-193-2
EAN: 978807387193

Internet:
Profil na Legie.info


KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC