Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Svět se s nikým nemazlíNevzhledný hlavní hrdina, vetšinou nabývající podoby přerostlého trpaslíka, je i skvělým řemeslníkem a tak když si jeden z čarodějů u něj objedná nejlepší kouzelné zrcadlo, dostane to, za co si zaplatil.
Ve své době byla tato povídka pro mě naprosto dokonalá ukázka, jak má vypadat fantasy. Diametrálně odlišná od hrdinských eposů, kde svalnatý hrdina zachrání svět, vesmír i pannu od jejího trápení největšího. Svět se prostě nemazlí s nikým, lidmi, čaroději, natož pak s přerostlými trpaslíky, a jeden se má co ohánět, aby si vydělal na chleba a trochu toho svařeného olova. Povídka původně vyšla v Ikárii 03/1998, v současnosti je volně dostupná na internetu, nejlépe asi ze serveru palmknihy.
Autor obrázku je Karel Zeman.KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC