Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Smaragdová hora
Koniáš ztratil při nehodě na řece veškerou výbavu a ocitl se tak daleko od civilizace naprosto bez prostředků. Cestovat pustinou bez výstroje je naprostá sebevražda a tak mu nezbylo než se vydat k obchodní stanici, která byla vzdálená jen několik denních pochodů.
Koniáš se nalézal v oblasti Smaragdové hory, a protože o ní slyšel jen to nejhorší, byl patřičně opatrný. Skutečnost však překonala jeho nejčernější obavy. Místo, kde peníze nemají moc velkou cenu a kde má lidský život cenu šesti prázdných pivních korbelů, je přece jen poněkud divné.
Na Koniáše se usmálo štěstí a výměnou za pomoc při hledání ztraceného bratra přijal od Margarity Gutrekové kompletní výstroj, koně, meč a zásoby.
Zbytek si už raději přečtěte v povídce. Koniáš je zde fakt drsný chlapík a prokáže, že má hodně tuhý kořínek.

Povídka je zajímavá také tím, že se zde Koniáš setkal s Tanečníkem - dalším hrdinou Miroslava Žambocha. Tanečníka známe z povídky "Osobní strážce". A tuším, že se s ním ještě v buducnosti setkáme.

Obrázek nakreslil Petr Vyoral a je z knihy Koniáš - Muž na stezce, 2008.

Povídka vyšla v knize Koniáš – Muž na stezce a v knize Ostří oceli.


KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC