Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Pouštní škorpion
Koniáš přijal nabídku od známého havenského zbrojíře, aby za odměnu šestset zlatých dopravil opakovací samostříl do Creoty, kde ho měl zbrojířův zástupce prodat bohatému crambijskému šlechtici.
Cestou musel Koniáš překonat Gutawskou poušť. V Gutawské poušti právě zuřila válka mezi crambijským císařem a jeho spojencem hrabětem Gletovem na jedné straně a duamským hrabětem na straně druhé o kontrolu nad cestou přes Gutawskou poušť.
Gutawská poušť je nehostinné a drsné místo, válka v ní je však ještě drsnější...
Osud svedl Koniáše dohromady s Gein, která právě ovdověla a sama jen se štěstím přežila. Vzápětí vyšlo najevo, že její děti, které před několika dny poslala s doprovodem do bezpečí, upadli do zajetí. Koniáš se nechal přemluvit, aby jí pomohl její děti zachránit.
Jsou situace, kdy neexistují správná řešení, ale jen ty špatná a toto byla jedna z nich. V zájmu záchrany Geiných dětí musel Koniáš dělat věci, které se jemu samému nelíbily. Koniáš s Gein se vydali po stopách jejích dětí a po mnoha útrapách je vysvobodili, tedy tři ze čtyř.

V povídce se objevuje opakovací samostříl - s tímto typem samostřílu jsme se již setkali v románu "Bez slitování".

Nalézá se v těchto knihách:
Poslední bere vše
Koniáš – Muž na stezce

Autorem obrázku je Petr Vyoral a byl vydán v knize Koniáš - Muž na stezce.
KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC