Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Osobní strážce
Tato povídka patří skutečně do Koniášova cyklu. Setkáváme se v ní s Tanečníkem, kterého známe z povídky Smaragdová hora.
Tanečník se stal svědkem zabití osobního strážce urozené dámy Lacherr. Protože jej žena zaujala, seznámil se s ní a uvolil se jí pomoci a zajistit její ochranu. Vzápětí se mu podařilo odhalit zabijáka, který ji měl zabít.V Koniktonu se brzy poté konal vrchol sezóny - ples v královském paláci. Na něm vyšlo najevo, že důvěrník krále, baron Griuvitz, podezírá Lacherr ze zosnování krádeže listin z jeho osobního trezoru. Začalo jim jít o život. Ještě na plese se jim podařilo ukradené listiny získat a nahlédnout do nich. Zjistili, že listiny dokazují, že se baron Griuvitz spolčil s crambijským císařem proti králi. Díky důvtipu a osobní statečnosti se jim nakonec podařilo kompromitující listiny předat králi a zachránit si tak život.


Povídka vyšla v časopise Pevnost v čísle 9/2004. Ilustrace k povídce nakreslil Jan Patrik Krásný.


KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC