Jméno:
 
Heslo :
Registrovat

   STŘÍPKY

Warning: include(stripky.php): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44

Warning: include(): Failed opening 'stripky.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php-5.6/lib/php') in /data/www/mz-fans.cz/www.mz-fans.cz/menu.php on line 44
   OD 1.1. 2009
  RYCHLÁ VOLBA:
Líheň - Královna smrti

Obyčejný život s jeho všedními denními starostmi je náhle jen vzpomínkou na staré dobré časy. Marika Zaháňská si zvykla na život v ilegalitě, na agenty CIA a zabijáky slídící po její stopě, na fakt, že na jejích rozkazech závisí životy lidí. Na co si však zvyknout nelze, je skutečnost, že stojí na dně děsivě nepochopitelného maelströmu, který strhává další lidi, křiví realitu a mění samotnou podstatu našeho světa. Marika Zaháňská a její přátelé jsou odhodláni ke všemu, je jich však jen pár a jejich protivníci jako by ani nebyli z tohoto světa.

V druhé části románu "Líheň" s podtitulem "Královna smrti" děj graduje a postupně se stává víc a víc fantastický. Střety s nepřáteli se množí a postupně krystalizují jednotlivé nepřátelské tábory a příslušnost nepřátel k jednotlivým nepřátelským skupinám. Úmysly a motivace nepřátel se postupně vyjasňují. Z boje se stává nefalšovaná válka.
Válka je hodně bolestná záležitost, kterou ne všichni přátelé přežijí. Bojuje se o to, kdo přežije a stane se bohem a kdo ne. Příběh vrcholí skutečným maelströmem.

Na konci knihy je zajímavý doslov nazvaný "Hold dobrodružství" od Tomáše Němce, ve kterém Tomáš Němec srovnává tvorbu Miroslava Žambocha s tvorbou Jiřího Kulhánka, vysvětluje pozadí vzniku románu jako takového a snaží se román "Líheň" i tvorbu Miroslava Žambocha žánrově umístit.

Profil na Legie.info

Podrobnosti:
Líheň 2
Díl druhý: Královna smrti
Nakladatel:
Wolf Publishing
Obálka a grafická úprava: Grigory Vyatkin
Fotografie: Viktorie Pavlíková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 310
Rozměr: 135 x 205 mm
Provedení: hardback
Cena:
ISBN: 80-239-4476-2KOMENTÁŘE:

Zatím není žádný komentář, buďte první!

PŘIDAT KOMENTÁŘ:
Nadpis:


Jméno:                                   E-mail:
       

Barva písma:
Formátovat text můžete:
[B]tučně[/B] ; [I]kurzíva[/I] ; [U]podtržený text[/U]


Ověřovací kód  Administrátor si vyhrazuje právo smazat, či editovat příspěvky,které jsou urážlivé, rasisticky orientované, nebo netýkající se tématu.
Copyright 2009 PeTr.
Tento web používá redakční systém napsaný v PHP jazyce. Design by Brmboš.
Všechny texty jsou chráněny autorskými právy. Kopírování textů bez svolení autora nebo redakce je zakázáno!

Miroslav Žamboch JFK Fans Agent JFK TOP GRAPHIC