Turbulentní vesmír skutečně ve vesmíru

sojuzDostali jsme informaci, kterou vám můžeme poskytnout jako první:
Kniha Turbulentní vesmír skutečně zamíří do vesmíru!
Ruský kosmonaut Vladimir Severin, který má české předky a tím že stále čte české knihy udržuje svou čestinu stále čerstvou vezme Turbulentní vesmír na palubu ISS.
Vladimir Severin si koupil ebook Turbulentní vesmír a je z knihy tak nadšen, že se rozhodnul z ní předčítat ostatním kosmonautům na vesmírné stanici ISS. 
Vladimir Severin je kosmonaut, který v příštím "turnusu" přibude na vesmírnou stanici a bude tam plnit sérii botanických pokusů s hydroponií rostlin v prostředí mikrogravitace. Knihu se rozhodnul vzít si, přesto že možnost vynést osobní věci do vesmíru je přísně omezeno už z důvodu hmotnosti a objemu.
Nebude si ale brát elektronickou verzi, rozhodnul se jít ještě dál - kontaktoval autora knihy, Miroslava Žambocha a požádal ho o podpis do skutečné papírové knihy, kterou si hodlá vzít na stanici ISS.
Mirek samozřejmě vyhověl a nyní proběhne podpis a zaslání knihy, protože Vladimir Severin se intenzivně připravuje na start rakety zásobovací Sojuz, nemůže dojít k osobnímu setkání.
Co zůstává otázkou, je jak bude ruský kosmonaut text knihy překládat do angličtiny, která je na vesmírné stanici ISS standardem v komunikaci, přece jen je v knize spousta značně specifických termínů.

Sdílet článek

Komentáře

Jeeeej, tak to je vazne pecka :)

Jen mám obavy, aby to byla pravda, když je to na apríla :)

Ahoj,
tvé obavy jsou zcela na místě. Skutečně je prvního dubna, a já jsem si to celé vymyslel.

Facebook komentáře