Koniáš očima výtvarníků 1Připomeňme si jaké podoby Koniáše už známe. Dnes se podívejme na obrázky Jana Patrika Krásného, Lubomíra Kupčíka a Milana Fibigera.
Na Koniáše který už byl pěšákem i králem, na koni i pěšího, vládnoucího s mečem i kuší, neustále však zvídavého, něco nebo někoho hledajícího a hlavně nikdy se nevzdávajícího.
Na někoho, kdo neviděn kříží plány mocných, občas pohne soukolím dějin na naprosto neočekávanou stranu a jehož ošklivost je pověstná.
 
Obálka z knihy "Ostří oceli", kterou namaloval Jan Patrik Krásný. Koniáš je zde vyobrazen někde na stezce. Vypadá jako pojízdné železářství. Má bohatou výzbroj. Mít tak jednou na stěně originální obraz ... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Obálka z knihy "Koniáš - Muž na stezce", kterou namaloval Lubomír Kupčík. Koniáš je vyobrazen na cestě Gutawskou pouští. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obálka z knihy "Koniáš - Vlk samotář", kterou namaloval Lubomír Kupčík. Koniáš je vyobrazen ( domnívám se ) ve chvíli, když přijíždí do Červenkavy - tajného sídla Rumělkového řádu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Obálka z knihy "Na ostřích čepelí", jejímž autorem je Milan Fibiger. Domnívám se ( možná chybně ), že je zde vyobrazen souboj Koniáše s Amosem. Žena na obrázku je nepochybně Kristýna.


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet článek

Facebook komentáře