Predátoři

Chytrý jako Tyranosaurus

TREXČtenáři a znalci knihy "Predátoři" jistě mnohdy přemýšleli o inteligenci a chytrosti všech možných sauropodů, teropodů a dalších "saurů".
Rozhodně tedy nejsou sami. Paleontologie za posledních pár let prodělala poměrně bouřlivý vývoj. Došlo k dalším objevům, a ke všemožným zpřesněním, určením nových druhů atd atp.
takže došlo i na úvahy o velikostech mozků a odhadování chytrosti:
Článek napsaný pro portál Osel a pro DinosaurusBlog toto rozvádí.
Rozhodně stojí za přečtení.

Rozhovor s Rafalem Wojtczakem

RafalRafal Wojtczak je překladatelem některých knih Miroslava Žambocha do polštiny.
Tím některých myslím například takové klenoty, jako "Predátoři", "Drsný spasitel" nebo "Líheň".
Požádal jsem Rafala o rozhovor a jak to dopadlo se můžete podívat níže, myslím že je to velice dobré počtení.
Na Rafalově vyjadřování je sice cítit, že není rodilým mluvčím, ale o to je autentičtější a podle mě i lepší, než kdybych to bůhvíjak opravoval a učesával.
Tak příjemné počtení.

Jak moc byli dinosauři inteligentní?

Kdo zabloudí na tyto stránky jistě už četl knihu Miroslava Žambocha Predátoři, kde autor fabuluje, že by mohli existovat dinosauři s intelugencí. S inteligencí jinou, než známe, s dravčí, divokou a ještě navíc podpořenou zvláštní shopností.
Co myslíte mohli takoví tvorové v minulosti na naší zemi existovat? Dělí nás od sebe miliony let a nahlédnout zpět v dějinách je težké, ne-li nemožné.
Co se týče času který obývali dinosauři zemi jsou v tom bezkonkurenčně lepší, byli tu o hodně déle.

Tyto a ještě další úvahy najdete v článku Mohli dinosauři vytvořit civilizaci?, který nám poskytnul Mgr.Vladimír Socha ze svého blogu Dinosaurus Blog, kde je také k vidění spoustu dalších článků, které stojí za to.

Velikonoce s predátory

KrasliceK velikonocům patří velikonoční zvyky. Znáte to - zajíčci, beránci, výzdoba, jarní úklid, nebo nějaká ta štamprlička, každý co kdo má rád. A pak třeba i prohnat děvčata tatarem (pomlázkou, žílou atd), nebo je polít vodou, opět dle chuti.
A to je vše ...