Visio in extremis


Mathias X. je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země  bývalé koruny české jsou už po století jeho loveckým teritoriem, kde mu  krásné ženy  rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu
Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní - stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř.  Z neznámého důvodu je zatažen do podivného  sporu mezi tajemnou velmistryni Mesalinu a vůdce jednoho z nejsilnějších klanů.
Utíkat před nájemnými zabijáky, zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout, vydat do rukou těch, které až dosud považoval za svou kořist - musí požádat o pomoc obyčejné lidi.
Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokáže představit a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny.

Sdílet článek

Facebook komentáře