Baklyho příběhy - časová osa podruhé

Bakly

Chronologická osa Baklyho příběhů.
 
Fanoušek    
Je jediná povídka, kde se vyskytují oba dva. Jak Bakly tak Koniáš.
S největší pravděpodobností je to také nejstarší Baklyho příběh. V povídce hned na začátku se Koniáš zmiňuje o tom, že je to něco přes 4 roky, co utekl z domova. To znamená, že Koniášovi je něco mezi 24-27 lety. Podle popisu a toho jak Baklyho popisuje, odhaduji, že Bakly je podobného věku jako on nebo spíš starší. To znamená plusmínus 5 let
   
    Cizinec
    Se podle všeho odehrává až po povídce „Fanoušek“. Protože v knize „Bez slitování“ Bakly mluví o tom, že se jako gladiátor živil v dřívějších letech splácení svého dluhu a až po té se začal zajímat o jiné druhy práce, které mu vydělávaly víc.
Pasák    
Povídky Pasák V temnotě se odehrávají ještě před novelou Bez slitování, protože v novele Bez slitování Bakly platí poslední splátku svého dluhu. Zde ještě Bakly své pravidelné 600 zl. splátky platí.
Nepovedlo se ale zjistit, která z povídek se odehrává dříve, proto je uvádíme v abecedním pořadí.
   
    V temnotě
    Povídky Pasák V temnotě se odehrávají ještě před novelou Bez slitování, protože v novele Bez slitování Bakly platí poslední splátku svého dluhu. Zde ještě Bakly své pravidelné 600 zl. splátky platí.
Nepovedlo se ale zjistit, která z povídek se odehrává dříve, proto je uvádíme v abecedním pořadí.
Jediným dalším rozlišení je, že v této povídce je uveden na straně 48 rok 396.
Bez slitování    
Je kniha odehrávající se 16 let po té co Bakly odešel z domova. Podle poznámky na stránce 90 mu tou dobou bylo 17. To znamená, že v tuto chvíli by Baklymu mělo být 33-34 let.    
    Návrat zabijáka
    By se měl odehrávat o 17 let později. Hned z několika důvodů. Bakly prohlašuje, že už je to půl století, co se narodil a navíc je v knize i jedna věta kdy se Bakly ptá, jestli neviděli jeho šestnáctiletou dceru… Pro nějaké srovnání s Koniášem. V knize se vyskytuje i pan Lasička a zmiňuje se o tom, že pracuje pro jistého muže... Předpokládám tedy, že se příběh odehrává až po knize „Konec vlka samotáře“ a zároveň bych řekl, že ještě o nějaký ten rok později.
Anděl bez slitování    
Je příběh odehrávající se někdy po „Návrat zabijáka“. Jediné co nám pomáhá nějak tuto knihu zasadit do časové osy, je to, že Bakly touto dobou již pracuje pro vévodu (hraběte) a to, že byla vydána jako pokračování Baklyho příběhů (právě po „Návratu zabijáka“).    
    Holýma rukama
    Je prozatím poslední (už ne) Baklyho příběh. Je pravděpodobné, že se odehrává až po „Anděl bez slitování“. Jediný chronologický údaj, ze kterého by se dalo něco zjistit, byla poznámka o tom, že lordu Varatchi táhne na 70 let. Strana 621 ve „Vlk samotář“ se zabývá lordem Varatchi a císařem, kdy se spolu procházejí kolem jezera: „a spatřil ho v jeho skutečné podobě, jako houževnatého sedmdesátníka… Současně si uvědomil, že za deset let na tom bude jako on.“ Takže bych to odhadoval na víc jak 5 a míň jak 10 let po posledním románu.
Hon za rudou hvězdou    
Odehrává se v časové ose za povídkou Holýma rukama, protože se zde vyskytuje postava Seržant, který pracuje pro Koniáše a který byl v povídce Holýma rukama novou postavou, pracující tehdy ještě pro císaře.    
    Do morku kostí
    Novela se v časové ose objevuje až po novele Hon za Rudou hvězdou.
Jsou zde tři zmínky o časových posloupnostech:
* na str. 220 ...pan Lasička slaví, zvyká si na to, že ještě žije...
* na str. 254 ...Lasičkovi vzali i bronzovou jehlici, kterou od jisté doby bůhvíproč stále nosil..." (jedná se o jasný odkaz na povídku Holýma rukama)
* na str. 229 ...Myslel jsem si, že po přechodu Gutawské pouště na vyprahlé pustiny zanevřu...
Zabiják čarodějů    
Povídka je v časové ose nejpozdější, alespoň prozatím:
* již zde probíhá pravidelná válka mezi Koniášem a císařem, viz existence Bullysova speciálního útočného oddílu a na druhé straně Gotského pluk a Bakly na str. 366 sám říká: ...nevěřím, že se dožiji konce této války....
* na str 365 říká Bakly: ...před lety jsem pošel Gutawskou poušť... (předpokládejme, že číslovka "před léty", znamená více než 5 let.
* Zandezi měl rodinu, která se zúčastnila pochodu Gutawskou pouští
   

 

 

 

Sdílet článek

Facebook komentáře