Líheň - Královna smrti

Líheň - Královna smrti
Líheň 2 polsky
Obyčejný život s jeho všedními denními starostmi je náhle jen vzpomínkou na staré dobré časy. Marika Zaháňská si zvykla na život v ilegalitě, na agenty CIA a zabijáky slídící po její stopě, na fakt, že na jejích rozkazech závisí životy lidí. Na co si však zvyknout nelze, je skutečnost, že stojí na dně děsivě nepochopitelného maelströmu, který strhává další lidi, křiví realitu a mění samotnou podstatu našeho světa. Marika Zaháňská a její přátelé jsou odhodláni ke všemu, je jich však jen pár a jejich protivníci jako by ani nebyli z tohoto světa.
V druhé části románu "Líheň" s podtitulem "Královna smrti" děj graduje a postupně se stává víc a víc fantastický. Střety s nepřáteli se množí a postupně krystalizují jednotlivé nepřátelské tábory a příslušnost nepřátel k jednotlivým nepřátelským skupinám. Úmysly a motivace nepřátel se postupně vyjasňují. Z boje se stává nefalšovaná válka. Válka je hodně bolestná záležitost, kterou ne všichni přátelé přežijí. Bojuje se o to, kdo přežije a stane se bohem a kdo ne.
Příběh vrcholí skutečným maelströmem.
Na konci knihy je zajímavý doslov nazvaný "Hold dobrodružství" od Tomáše Němce, ve kterém Tomáš Němec srovnává tvorbu Miroslava Žambocha s tvorbou Jiřího Kulhánka, vysvětluje pozadí vzniku románu jako takového a snaží se román "Líheň" i tvorbu Miroslava Žambocha žánrově umístit.


Další zajímavostí je, že v letech 2003-2005 fungovaly stránky lihen.cz, kde bylo zveřejňováno jak postupuje psaní knihy, průzkumy, diskuse, fotky atd. Mimo jiné tam byl právě "Deník mrtvého".
Doména lihen.cz si v letech 2006-2007 odpočinula a byla znovu zaregistrována a stránky s názvem lihen.cz fungují i teď, ale týkají se úplně jiných věcí, lidí a tak vůbec.


Podrobnosti:
Líheň 2 Díl druhý: Královna smrti
Nakladatel:
Wolf Publishing
Obálka a grafická úprava: Grigory Vyatkin
Fotografie: Viktorie Pavlíková
Rok vydání: 2005
Počet stran: 310
Rozměr: 135 x 205 mm
Provedení: hardback
ISBN: 80-239-4476-2

Polsky v roce 2009

Sdílet článek

Facebook komentáře