Na křídlech tornáda (kniha)

Na křídlech tornáda
Povídky všeho druhu
Zpověď válečníka: Vítězná povídka soutěže "O nejlepší fantasy" (1993). Velmi drsný způsob přechodu mladého vikingského chlapce do dospělosti. Spolu s povídkami "Ocel, krev a smrt" a "Hangeron za zrcadlem" tvoří Temnou trilogii

Zmetek: Typicky žambochovský hlavní hrdina - nevzhledný samotář, kterého nikdo nemá rád, ale v jádru "hodný". Tentokrát je jeho tělesná deformace dohnána do extrémů. Příběh se odehrává v poušti, smísení silné magie s nezanedbatelnou trochou technologie.

Prsten: Opět hrdina na okraji společnosti, tentokrát ale vyloženě sobecký a zlý. Neobvyklým způsobem se k němu dostane velmi zvláštní prsten, o který má zájem podezřele mnoho lidí.

Cizinec: Povídka v horách s Baklym, odehrává se ještě před "Bez slitování"

Soldateska: Krátká povídka se zajímavým námětem. Vyšla poprvé v minisborníku micro

Zabít šedovlasého krále: Král musí být silný a svěží, a když zestárne, je potřeba nahradit ho někým mladším. Metoda konkurzu je jednoduchá - dalším králem se stává ten, kdo zabije toho starého.

Skald: Na trůně sedí muž, který na výpravě zradil své společníky, aby se s pokladem vrátil do své země. Jeden z jeho mužů přežil a hodlá zradu patřičně odměnit. Smrt nestačí, lidé se musí dozvědět pravdu.

Muž a žena: "Muž se musí postavit za svou ženu." Kdo je vlastně její manžel?

Lovec čarodějnic: Mutace dává ženám čarodějnické schopnosti. To je ale nepřijatelné pro muže, vrací se středověk se svými hony na čarodějnice, ale tentokrát je to drsnější

Zabij bližního svého: Svět blízký naší současnosti postihla apokalypsa, přežila jen hrstka lidí, mezi kterými zavládl zákon džungle. Jakou šanci přežít má dívčí letní tábor s jediným dospělým vedoucím?

Na křídlech tornáda: Meziplanetární mistrovství v extrémním windsurfingu se má tentokrát odehrát na Zemi. Aby byly navozeny dostatečně extrémní podmínky, je nutné si trochu pohrát s počasím.

Páteční noc: Krátká povídka ve stylu Sin City.

Podrobnosti:
Na křídlech tornáda
Nakladatel:
Klub Julese Verna
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Egon Čierný
Rok vydání: 2004
Počet stran: 386
Rozměr: 110 x 180
Provedení: brožovaná
Cena: 218 Kč
ISBN: 80-85892-75-8
EAN: 9788085892758

Sdílet článek

Facebook komentáře